Liczba używanych aut sprowadzonych w sierpniu wzrosła o 2% m/m

Internet Securities
opublikowano: 30-09-2005, 08:38

Liczba używanych samochodów osobowych sprowadzonych do Polski w sierpniu br. wyniosła nieco ponad 75 tys., czyli wzrosła o ponad 2% w stosunku do lipca, podała w raporcie firma Samar, zajmująca się monitoringiem rynku samochodowego.

Liczba używanych samochodów osobowych sprowadzonych do Polski w sierpniu br. wyniosła nieco ponad 75 tys., czyli wzrosła o ponad 2% w stosunku do lipca, podała w raporcie firma Samar, zajmująca się monitoringiem rynku samochodowego.

„Kolejny miesiąc bieżącego roku - sierpień - nie zmienił znacząco sytuacji w imporcie aut używanych. Ilość sprowadzonych do Polski samochodów z krajów Unii i spoza Unii w stosunku do lipca zwiększyła się o nieco ponad 2%” – podano w raporcie.

Od początku roku ilość samochodów sprowadzonych do Polski osiągnęła poziom 588.013 aut, z czego 98% z krajów Unii Europejskiej.

Znaczący wzrost liczby sprowadzanych samochodów nastąpił po 1 maju ub.r., gdy wraz z wejściem Polski do UE zniknął obowiązek przestrzegania normy czystości spalin Euro 2 w importowanych pojazdach. W maju ub. roku import aut używanych z EU wyniósł 47.129 sztuk, w czerwcu – już 112.710.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane