Czytasz dzięki

Liczba używanych aut sprowadzonych w VII spadła o 11,9% m/m

Internet Securities
opublikowano: 29-08-2005, 10:24

Liczba używanych samochodów osobowych sprowadzonych do Polski w lipcu br. wyniosła nieco ponad 71 tys., czyli spadła o 11,9% w stosunku do czerwca, podała w raporcie firma Samar, zajmująca się monitoringiem rynku samochodowego.

Liczba używanych samochodów osobowych sprowadzonych do Polski w lipcu br. wyniosła nieco ponad 71 tys., czyli spadła o 11,9% w stosunku do czerwca, podała w raporcie firma Samar, zajmująca się monitoringiem rynku samochodowego.

„Siódmy miesiąc 2005 roku – lipiec – nie zmienił zapoczątkowanego w czerwcu trendu spadkowego. Ilość sprowadzonych do Polski samochodów z krajów Unii oraz zaimportowanych spoza Unii w stosunku do czerwca zmniejszyła się o 11,9%. W ciągu siódmego miesiąca bieżącego roku sprowadzono łącznie nieco ponad 71 tys. samochodów” – podano w raporcie.

Od początku roku ilość samochodów sprowadzonych do Polski osiągnęła poziom 511 338 aut, z czego 98% z krajów Unii Europejskiej.

Znaczący wzrost liczby sprowadzanych samochodów nastąpił po 1 maju ub.r., gdy wraz z wejściem Polski do UE zniknął obowiązek przestrzegania normy czystości spalin Euro 2 w importowanych pojazdach. W maju ub. roku import aut używanych z EU wyniósł 47.129 sztuk, w czerwcu – już 112.710.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane