Liczby to nie wszystko

Grzegorz Hryniewicz
opublikowano: 26-04-2006, 00:00

W bilansie ZA Puławy wartości niematerialne i prawne to znikoma pozycja, która i tak z roku na rok maleje (24,8 mln zł w 2003 r. wobec 14,7 mln zł w 2005 r.). Ponad 95 proc. tej pozycji to koncesje, patenty, licencje i podobne wartości. Rzeczywisty potencjał spółki w tym zakresie jest ogromny. Przykładem praktycznego wykorzystania patentów jest rozwój technologii otrzymywania melaminy. Know-how w tym segmencie stanowi istotny atut firmy.

Innym perspektywicznym obszarem rozwoju jest technologia produkcji kaprolaktamu z wykorzystaniem benzenu. To potwierdza zaangażowanie firmy w projekty mające służyć opracowywaniu nowych technologii oraz doskonaleniu produktów. Wynalazki pozwoliły Puławom również wzmocnić markę i zdobyć szerokie uznanie dla produkowanych wyrobów. Świadczą o tym różne nagrody i wyróżnienia (Puławy to laureat głównej nagrody konkursu Wybitny Polski Eksporter). Promocję marki wspomaga również działalność społeczna oraz inwestycje w ochronę środowiska. W dłuższym okresie silna marka oraz działania z zakresu badań i rozwoju przyczynią się do dalszego wzmacniania pozycji rynkowej i zwiększenia efektywności produkcji.

Grzegorz Hryniewicz, giełdowe.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Hryniewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu