Liczymy na zysk już w tym roku

Adrian Boczkowski
opublikowano: 06-01-2010, 00:00

Sygnity nie chce komentować ostatnich rekomendacji, ale zamierza zaskoczyć analityków.

Sygnity nie chce komentować ostatnich rekomendacji, ale zamierza zaskoczyć analityków.

PB": Jak spółka komentuje ostatnie rekomendacje dla akcji Sygnity i wycenę giełdową?

Michał Michalski, dyrektor ds. relacji inwestorskich w Sygnity: Z zasady nie komentujemy rekomendacji biur maklerskich. Moim zdaniem, wycena akcji Sygnity jest jednak niedoszacowa- na. Realizujemy program oszczędnościowy, który został wymuszony mniejszymi zamówieniami naszych klientów, głównie z sektora infrastruktury. Cel programu jest jasny: zmniejszenie kosztów działalności o blisko 40 mln zł w skali roku. Program ten pozwoli nam wyraźnie zwiększyć rentowność i uzdrowić firmę już na stałe. Ze względu na charakter zmian dokonywanych w spółce usługowej te 40 mln zł będzie systematycznie uwalniane w całym 2010 r.

Analitycy wątpią, że Sygnity osiągnie zysk netto już w tym roku. Co na to spółka?

Nie sądzę, by ten rok był przełomowy dla branży. Nie widać bowiem postępowań, które mogłyby zwiększyć wolumen zamówień. Planujemy jednak w tym roku zanotować zysk.

Jak wygląda sprawa rolowania zadłużenia?

Będziemy zmniejszać zadłużenie, ale nawet obecny jego stan (średniorocznie to około 50 mln zł netto) nie jest zbyt duży wobec skali działania grupy Sygnity. Jeśli chodzi o wykup obligacji, to część z nich będziemy rolować. Widać zainteresowanie inwestorów. Część z nich spłacimy. Spółka ma na to pieniądze.

Na które przetargi najmocniej liczy Sygnity?

Trudno mówić o szansach w poszczególnych postępowaniach przetargowych.. Na pewno zachowamy silną pozycję w sektorach bankowo-finansowym oraz utilities. Na pewno też będziemy realizować duże projekty dla wybranych klientów z sektora publicznego, przemysłowego i telekomunikacyjnego.

Czy spore rezerwy będą wkrótce rozwiązane?

Część rezerw rozwiązaliśmy już w III kwartale 2009 r. [4,7 mln zł — red.]. Część, o podobnej wartości, rozwiążemy w IV kwartale.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adrian Boczkowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu