Lider polskiego rynku farmaceutycznego

Materiał partnera cyklu
opublikowano: 18-09-2012, 00:00

Polpharma jest największym polskim producentem leków i substancji farmaceutycznych oraz międzynarodową grupą farmaceutyczną aktywnie działającą na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej.

Od ponad 75 lat firma cieszy się zaufaniem pacjentów, lekarzy oraz partnerów biznesowych. W 2011 roku Polpharma zajęła pierwsze miejsce pod względem ilości oraz wartości sprzedaży wśród wszystkich firm farmaceutycznych działających w Polsce. Firma produkuje szeroką gamę leków wydawanych na receptę i stosowanych w lecznictwie zamkniętym.

Specjalizuje się w preparatach wykorzystywanych w kardiologii, gastroenterologii i neurologii. Dużą część portfolio stanowią leki dostępne bez recepty (OTC). W ofercie handlowej Polpharmy znajdują się również suplementy diety, wyroby medyczne, kosmetyki produkowane przez spółkę Medana w Sieradzu oraz fitofarmaceutyki wytwarzane przez Herbapol Lublin. Znaczące perspektywy rozwoju otwiera przed Polpharmą wejście w obszar leków biotechnologicznych.

Rozwój międzynarodowy

Polpharma jest także największym polskim producentem substancji farmaceutycznych, które z powodzeniem konkurują na wysoko rozwiniętych rynkach Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych. Rok 2011 był dla Polpharmy przełomowy pod względem ekspansji na rynki zagraniczne. W skład Grupy Polpharma weszły: Chimpharm — największa lokalna firma w Kazachstanie, Akrihin — jeden z wiodących rosyjskich producentów leków oraz Cenovapharma — turecka spółka działająca w obszarze sprzedaży i marketingu. Pozwoliło to znacząco umocnić pozycję firmy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i Azji Środkowej.

Odpowiedzialność społeczna

W swej codziennej pracy Polpharma kieruje się mottem „Ludzie pomagają ludziom”. Idea odpowiedzialności społecznej (CSR) jest jednym z kluczowych elementów strategii działania firmy. Polpharma dba o to, by realizować swoje cele ekonomiczne w sposób etyczny, z uwzględnieniem potrzeb i opinii interesariuszy oraz w poszanowaniu środowiska naturalnego.

Firma wspiera rozwój polskiej farmacji i medycyny poprzez Naukową Fundację Polpharmy. Prowadzi liczne programy edukacyjne, popularyzuje zasady profilaktyki zdrowotnej, bierze udział w projektach społecznych i charytatywnych. Od lat Polpharma plasuje się w czołówce Rankingu Odpowiedzialnych Firm prowadzonym przez „Dziennik Gazetę Prawną” przy współpracy z Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W roku 2011 firma zajęła I miejsce w rankingu w kategorii „Polska Firma Odpowiedzialnego Biznesu” oraz szóste miejsce w kategorii ogólnej. Polpharma SA zdobyła także tytuł Firmy Wysokiej Reputacji w badaniu PremiumBrand 2012, przeprowadzonym wśród menedżerów największych firm w Polsce. Ocenę reputacji przeprowadzono w pięciu wymiarach: referencje, atmosfera medialna, zaangażowanie społeczne, firma jako pracodawca oraz firma jako partner biznesowy.

Organizatorem PremiumBrand jest Central European Quality Institute. Również w tym roku Polpharma została uhonorowana tytułem Rynkowego Lidera Innowacji 2012 — Jakość, Kreatywność, Efektywność. Kryteria, jakimi kierowano się przy wyborze laureatów, to przede wszystkim: realizacja innowacyjnych inwestycji, wprowadzenie na polski rynek nowych usług/towarów/rozwiązań, wdrażanie nowych technologii informatycznych, współpraca z segmentem naukowo-technicznym oraz poszanowanie zrównoważonego rozwoju.

Rok 2011 był dla Polpharmy przełomowy pod względem ekspansji na rynki zagraniczne. W skład Grupy Polpharma weszły: Chimpharm — największa lokalna firma w Kazachstanie, Akrihin — jeden z wiodących rosyjskich producentów leków oraz Cenovapharma — turecka spółka działająca w obszarze sprzedaży i marketingu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera cyklu

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy