Lider zarobił ponad 1100 proc.

DI
opublikowano: 06-04-2006, 00:00

Krystalizuje się czołówka w grze domu maklerskiego X-Trade Brokers. Chcący wejść do pierwszej dziesiątki musieli zarobić 375 proc.

Po blisko trzech tygodniach gry inwestycyjnej Vip Trader, zorganizowanej przez dom maklerski X-Trade Brokers, padły kolejne rekordy — najlepszy gracz osiągnął ponad 1100 proc. zysku. Wyraźnie krystalizuje się czołówka. Wejście do pierwszej dziesiątki zapewnia przynajmniej 375-procentowa stopa zwrotu, w pierwszym dniu było to 19 proc. Pod koniec gry, czyli w końcu kwietnia, progiem pierwszej dziesiątki będzie prawdopodobnie 500 proc. zysku.

Zatracił się klarowny początkowo podział inwestorów na fanów walut i towarów — najlepsi wykorzystują pełną moc rynków. Przez kilka dni można było jednak śledzić rezultaty tych dwóch różnych koncepcji inwestowania. Zwolenników walut i towarów łączyła jednak konsekwencja — grali na tym rynku, który znają i rozumieją. Z dobrym skutkiem. Zwłaszcza w przypadku towarów warto było przetrzymać pozycję kilka dni — wzrosty cen metali zdają się nie mieć końca.

W czołowej dziesiątce gry Vip Trader znalazło się dwóch finansistów, pięciu właścicieli firm, wiceprezes i dwóch dyrektorów. W rankingu znalazła się kobieta, co nieczęste na rynku inwestycyjnym. W grze bierze udział cała Polska. Z natury rzeczy najwięcej jest menedżerów z Warszawy, ale są też reprezentanci niewielkich miejscowości, takich jak Pogwizdów, Przykona, Rozgarty — gmina Zławieś Wielka i Cykarzew.

Jak wejść do gry?

Zaczęła się ona 20 marca, a zakończy 27 kwietnia. Można do niej jednak przystąpić jeszcze do 15 kwietnia. Organizatorzy dają w ten sposób szansę zabieganym. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem formularza internetowego na stronie www.xtb.pl.

W Vip Trader gracze obracają wirtualnymi pieniędzmi 100 tys. zł, ale nagroda jest prawdziwa: Jaguar X-Type. Uczestnicy inwestują za pośrednictwem rachunku demo systemu transakcyjnego X-Trader na rynku Forex. Mają do wyboru 39 par walut, sześć towarów (złoto, srebro, platyna, pallad, gaz i ropa) oraz sześć indeksów giełd światowych: NASDAQ, DJIA, S&P500, CAC40, FTSE i DAX.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Lider zarobił ponad 1100 proc.