Liderzy amerykańskiego biznesu przeciwni zaostrzeniu prawa do aborcji

opublikowano: 11-06-2019, 09:16

Prawie 200 szefów amerykańskich firm podpisało się pod listem otwartym krytykującym zaostrzenie prawa do aborcji twierdząc, że jest ono „złe dla biznesu”.

Opublikowany przez The New York Times list pojawił się po tym, jak w kilku stanach USA przyjęto lub rozważa się zaostrzone prawo do aborcji. Podpisali się pod nim prezesi m.in. spółek Slack, Square, Zoom i Bloomberg.  

- Ograniczenie dostępu do kompleksowej opieki reprodukcyjnej, w tym aborcji, zagraża zdrowiu, niezależności i stabilności ekonomicznej naszych pracowników i klientów – napisano w liście. – Wpływa to negatywnie na naszą zdolność do budowania różnorodnych i integracyjnych zespołów pracowników, rekrutację najlepszych talentów z różnych stanów i chronienie dobrobytu wszystkich ludzi, którzy utrzymują nasze firmy w rozkwicie. Mówiąc wprost, jest to sprzeczne z naszymi wartościami i niekorzystne dla biznesu – dodano.

Wcześniej kilka wielkich amerykańskich firm medialnych, Disney, Netflix i WarnerMedia zasygnalizowało niezadowolenie z zaostrzenia prawa do aborcji w stanie Georgia. 

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy