Liderzy lewicy w przyszłym tygodniu ruszą w trasę po kraju

PAP, DI
opublikowano: 07-09-2019, 09:12

Włodzimierz Czarzasty, Robert Biedroń i Adrian Zandberg w przyszłym tygodniu ruszą w trasę po kraju. Planowane są cztery konwencje regionalne.

"Lewica włącza kolejny bieg w kampanii wyborczej i wyraźnie przyspiesza" - podkreślił wiceszef sztabu Lewicy Krzysztof Gawkowsk. "Ruszamy dużą ekipą, ponad 20 osób wyjeżdża w trasę po Polsce. Trasa jest znakomicie przygotowana, bo jest nacelowana tam, gdzie możemy najwięcej głosów zyskać i przejąć tego elektoratu, który dziś jest jeszcze niezdecydowany" - zapowiedział.

Wśród osób, które pojadą busem lewicy są szef sztabu KW SLD, lider Wiosny Robert Biedroń, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty i "jedynka" na liście w Sosnowcu oraz szef Lewicy Razem Adrian Zandberg, który otwiera listę w stolicy.

Bus wyruszy w piątek 13 września z Warszawy, a pierwszymi przystankami na trasie będą Łódź i Sieradz. Stamtąd bus uda się do Poznania, gdzie w sobotę planowana jest pierwsza z konwencji regionalnych. Zostanie na niej pokazana "poważna propozycja gospodarcza" - zapowiedział. Będzie ona dotyczyła m.in. systemu podatkowego i wykorzystania pieniędzy zaoszczędzonych dzięki tym zmianom.

Kolejne konwencje regionalne mają się odbyć w Gdańsku 21 września, Olsztynie 28 września i Katowicach 5 października, czyli na tydzień przed wyborami. "Chcemy pokazać na czterech regionalnych konwencjach, że polityka nie dzieje się tylko w Warszawie, a są sprawy ważne lokalnie. Chcemy uświadomić, że program w tej kampanii wyborczej będzie miał większe znaczenie niż w wyborach do europarlamentu" - mówił Gawkowski.

Jak wynika ze wstępnego harmonogramu średnio liderzy lewicy będą odwiedzać 3-4 miasta dziennie. Choć obecnie na trasie znajduje się blisko 50 miast, to jak zapewnia Gawkowski, ich lista jest jeszcze niepełna. "Tych miast na liście będzie więcej" - zaznaczył. "Chcemy dzięki tej trasie zbliżyć się wynikiem do Platformy Obywatelskiej" - zadeklarował.

"Pierwszy raz kampania lewicy wychodzi tak głęboko do lokalnej społeczności. Ma być nakierowana na obywatela, a nie tylko na media" - powiedział polityk Wiosny.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października; Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane