Lidl zapłaci pracownikom z USA za zaszczepienie się

ARŻ, MarketWatch
opublikowano: 20-01-2021, 18:10

Lidl poinformował w środę, że zapewni swoim pracownikom ze Stanów Zjednoczonych 200 USD w formie dodatku do wynagrodzenia, jeśli zaszczepią się przeciwko COVID-19. Wcześniej na podobny krok zdecydowały się także sieć sklepów Aldi.

Niemiecka sieć handlowa, która ma w USA ponad 125 sklepów w dziewięciu stanach na wschodnim wybrzeżu, chce zachęcić swoich pracowników do szczepienia przeciwko koronawirusowi. Kwota 200 USD ma pokryć koszty szczepionki, dojazdu do punktu medycznego i ewentualnej opieki nad dzieckiem pracownika. Lidl twierdzi, że przyjęcie szczepionki w najbliższym możliwym terminie zadeklarowało w przeprowadzonej ankiecie 80 proc. zatrudnionych.

Lidl jest drugą siecią handlową działająca w USA, która zdecydowała się na dodatek do wynagrodzenia w związku ze szczepieniem. We wtorek niemiecki Aldi, który ma ponad 2000 sklepów w 37 stanach, również zadeklarował, że pokryje za swoich pracowników koszty zastrzyku i wypłaci im wynagrodzenie za okres pobytu w placówce medycznej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane