Liga francuska krytykuje plany podniesienia podatku

DI, PAP
29-09-2012, 08:42

Władze piłkarskiej ligi francuskiej skrytykowały plany rządu, który zamierza podnieść stawkę podatkową do 75 procent w przypadku dochodów przekraczających milion euro rocznie. Zdaniem LFP spowoduje to odpływ najlepszych zawodników do innych krajów.

Francuski rząd zaprezentował w piątek budżet na 2013 rok. Dodatkowe wpływy z podatków miałyby służyć zwalczaniu bezrobocia i pomóc wrócić gospodarce na ścieżkę wzrostu. LFP uważa jednak, że tak wysokie obciążenia uderzą w poziom piłkarskich rozgrywek nad Sekwaną.

"Z powodu zmniejszenia zarobków wielu utalentowanych zawodników zdecyduje się na emigrację. Utrudni to klubom rywalizację na arenie międzynarodowej. Naiwnością byłoby myśleć, że w ich miejsce uda się sprowadzić piłkarzy o podobnych umiejętnościach" - napisano w oświadczeniu.

Najlepiej opłacanym w Ligue 1 jest Szwed Zlatan Ibrahimovic. Napastnik Paris Saint Germain rocznie zarabia 14 mln euro. Czujnością zachował się jego agent, który wymógł na właścicielach klubu wpisanie do kontraktu kwotę netto, czyli już pomniejszoną o podatek. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Podatki / Liga francuska krytykuje plany podniesienia podatku