Czytasz dzięki

NBA chce wznowić rozgrywki w Las Vegas

PAP, DI
opublikowano: 04-04-2020, 17:18

Las Vegas to zdaniem amerykańskich mediów miasto, w którym mogłyby zostać wznowione, bez udziału publiczności, rozgrywki koszykarskiej ligi NBA zawieszone z powodu pandemii koronawirusa. Wszystkie ekipy miałyby właśnie tam rozgrywać mecze.

Jako pierwszy o planach władz NBA napisał dziennikarz „Sports Illustrated”: „Vegas to jedyne miasto, nad którym NBA zastanawia się poważnie w tej chwili”.

Zobacz więcej

Las Vegas

David Becker/Zuma Press/FORUM

Za kandydaturą tego miasta w stanie Nevada, znanego przede wszystkim dzięki hazardowi, przemawia w opinii dziennikarzy wiele czynników. Właśnie tam toczą się od kilkunastu lat spotkania Ligi Letniej NBA. Ponadto istnieje rozbudowana baza hotelowa oraz duża liczba hal sportowych sprawia, że każdy zespół mógłby trenować w +swoim+ obiekcie.

Pod znakiem zapytania stoi na razie zarówno format rozgrywek, jak i termin wznowienia. Rozważane się warianty z dokończeniem sezonu zasadniczego, tak, by wszystkie zespoły miały taką samą liczbę meczów - 70 (obecnie drużyny mają od 63 do 67 spotkań za sobą), jak i rozpoczęcie od razu rywalizacji play off.

Właściciel Dallas Mavericks Mark Cuban pytany przez portal espn.com o plany wznowienia ligi w Las Vegas podkreślił, że najważniejsze jest bezpieczeństwo.

„Na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo i nie ryzykujemy. Nie zrobimy nic, co zagrozi zdrowiu naszych graczy, fanów, pracowników, całej organizacji. W tej chwili naprawdę nie mam nic nowego do powiedzenia” – podkreślił. 

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane