Limar kieruje kroki na Wschód

Marta Nowicka
17-12-2003, 00:00

I miejsce Śląsk

Limar powstał w 1999 r. w Częstochowie z inicjatywy firmy Dantex. Jest to spółka z o.o. z kapitałem zarówno polskim, jak i zagranicznym. Firma zajmuje się uszlachetnianiem gotowych wyrobów tekstylnych. Według Ireneusza Sroki, prezesa firmy, Limar jest jedyną firmą w Polsce, wykorzystującą najnowocześniejsze techniki barwienia gotowych wyrobów jeansowych, czyli barwienie pigmentowe, zolfo, reaktywne i bezpośrednie. Klientami Limaru są w przeważającej części zachodnie koncerny oferujące znane marki, jak: Wrangler, Lee, Mustang, Max Mara, ale także coraz częściej firmy polskie.

Plany inwestycyjne przedsiębiorstwa na najbliższe lata dotyczą przede wszystkim zwiększenia produkcji na rynek krajowy oraz wschodni.

— Jedynym i zarazem najważniejszym certyfikatem firmy jest wysoka jakość oferowanych usług. Nie korzystaliśmy nigdy z programów pomocowych, a rychłe przystąpienie do UE nie budzi w nas większych obaw, ponieważ współpraca z korporacjami europejskimi powoduje, że już czujemy się obecni w Unii — tłumaczy Ireneusz Sroka.

Ireneusz Sroka prezes Limaru

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Nowicka

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Strona główna / Limar kieruje kroki na Wschód