Linia kredytowa może być tańsza

Materiał przygotowany przez Toyota Bank
opublikowano: 25-06-2017, 22:00

Toyota Bank kusi przedsiębiorców linią kredytową z promocyjnym oprocentowaniem — o 2 pkt. proc. niższym w stosunku do limitu posiadanego w innym banku. Poszukiwanie źródeł finansowania jest dla firm tak samo istotne jak poszukiwanie możliwości inwestowania. Żadna nie obejdzie się nie tylko bez zasilania długiem inwestycji, ale często i finansowania bieżącej działalności — zakupu materiałów, rozliczeń z kontrahentami, opłat za usługi czy terminowych wypłat wynagrodzeń zatrudnionym pracownikom. Najłatwiejszym i jednocześnie najtańszym sposobem pozyskania finansowania jest linia kredytowa w rachunku bieżącym.

Niższe odsetki i niższa marża

Kredyt w rachunku udzielany jest najczęściej na rok, ale z możliwością odnawiania. Ubiegać się o niego mogą firmy nawet z niewielkim stażem. Dodatkowa gotówka przyczyni się do wzmocnienia ich płynności, a dobra historia konta i wzrost wpływów pozwoli w przyszłości zwiększyć limit lub wziąć kredyt obrotowy albo inwestycyjny. Teraz jest okazja na uruchomienie Linii Kredytowej w Toyota Banku na promocyjnych warunkach. Wystarczy otworzyć w banku Rachunek Firmowy.

Przedsiębiorcy, którzy korzystają z kredytu w rachunku w innym banku, po przeniesieniu konta do Toyota Banku mogą liczyć na dodatkowy bonus w postaci obniżonego oprocentowania linii w stosunku do przedstawionej oferty innego banku o 2 pkt. proc. Bank na czas promocji obniżył też marżę. Obecnie wynosi ona 5 proc.

Bez ukrytych opłat

Największą zaletą linii jest brak stałego harmonogramu spłat — wielkość zadłużenia można regulować w każdym miesiącu, w zależności od kondycji finansowej przedsiębiorstwa, co jest dużym ułatwieniem, zwłaszcza gdy pojawiają się zatory płatniczne.Nie ma też ryzyka obciążenia firmy stałymi ratami, bo z limitu korzysta się wtedy, gdy jest on potrzebny. Koszt kredytu w Toyota Banku jest wyliczany w oparciu o stawkę WIBOR 1M powiększoną o 5-procentową marżę. Bank nie pobiera prowizji za niewykorzystaną kwotę kredytu, co nie jest standardem w wielu innych tego typu placówkach. Odsetki są więc wyliczane tylko od rzeczywiście wykorzystanej kwoty i każdy wpływ na konto je zmniejsza — nawet wtedy, gdy pieniądze za kilka dni ponownie zostaną wykorzystane. Maksymalny limit Linii Kredytowej w promocji może wynieść 150 tys. zł.

Brak opłat za konto

Linii Kredytowej towarzyszy atrakcyjny Rachunek Firmowy przeznaczony przede wszystkim dla małych i średnich przedsiębiorstw — ale nie tylko. Może być bezpłatny. Wystarczy, że średnie miesięczne saldo na nim będzie wynosiło co najmniej 25 tys. zł. W ramach konta otrzymuje się tysiąc bezpłatnych przelewów internetowych — również do ZUS i US. Toyota Bank nie pobiera także opłat za elektroniczne wyciągi. Posiadacze konta z Linią Kredytową mogą korzystać nie tylko z depozytów terminowych, ale również automatycznych lokat overnight.

Konto firmowe z premią

Na koncie można też zarabiać. Do końca roku potrwa bowiem program „Polecaj & Zyskuj”, w którym za każde polecenie Konta Firmowego z Linią polecający będzie nagradzany. Premia wynosi 1 proc. kwoty Linii Kredytowej przyznanej poleconemu i będzie podzielona na 12 równych wypłat. Za każdego poleconego klienta można dostać nawet 400 zł miesięcznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał przygotowany przez Toyota Bank

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu