Czytasz dzięki

Air Canada zapomniały pasażerki w samolocie

opublikowano: 24-06-2019, 08:52

Linie Air Canada nie zauważyły śpiącej pasażerki i odstawiły ją wraz z samolotem na miejsce postojowe, donosi The Independent.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Do incydentu doszło 9 czerwca. Tiffani Adams usnęła w trakcie trwającego 90 minut lotu z Quebec do Toronto. Kiedy kobieta się obudziła ok. północy, kilka godzin po lądowaniu, otaczały ją ciemności. Zorientowała się, że jest w samolocie, który z wyłączonymi wszystkimi światłami stoi na miejscu postojowym. Adams miała telefon komórkowy, ale krótko po skontaktowaniu się ze znajomą wyczerpał się akumulator. Pasażerka zdołała znaleźć latarkę w samolocie i następnie otworzyć główne drzwi. Okazało się jednak, że jest wysoko nad płytą lotniska. Na szczęście zdołała przyciągnąć uwagę przejeżdżającego transportu bagaży. Pracownik lotniska pomógł Adams wyjść z samolotu i zawiózł ją do budynku portu lotniczego. Linie Air Canada potwierdziły incydent. Prowadzą dochodzenie, które ma ustalić, jak mogło do niego dojść.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Independent

Polecane