Linie Etihad pozwane na 2 mld EUR

opublikowano: 14-12-2018, 19:15

Syndyk niemieckich linii lotniczych Air Berlin pozywa linie Etihad, byłego byłego właściciela, za straty w wysokości 2 mld EUR, donosi Reuters powołując się na berliński sąd.

Decyzja Etihad Airways o wycofaniu funduszy dla Air Berlin spowodowała, że numer „2” wśród niemieckich przewoźników stał się niewypłacalny. Zarządca już wcześniej informował, że Etihad nie wywiązuje się z zobowiązań finansowych wobec Air Berlin.

Roszczenia dotyczą zapłaty 500 mln EUR i ustanowienia, że pozwany jest zobowiązany do zapłaty dalszych odszkodowań. Izba tymczasowo ustaliła sporną kwotę na do 2 mld EUR – napisano w oświadczeniu sądu. powiedział w piątkowym oświadczeniu sąd.

Rzecznik Etihad potwierdził, że firma otrzymała pozew wniesiony do Sądu Okręgowego w Berlinie przez syndyka masy upadłościowej Air Berlin.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu