Linie lotnicze dla czworonogów

PAP
opublikowano: 12-06-2009, 12:09

Już za miesiąc ruszają w USA linie lotnicze Pet Airways, przeznaczone wyłącznie dla czworonogów. Organizatorzy tego przedsięwzięcia twierdzą, że jest ono bez precedensu na świecie.

Linie lotnicze dla czworonogów Linie lotnicze dla czworonogów W Pet Airways jedyni ludzie na pokładzie to pilot i obsługa "cennych pasażerów", których w żadnym razie nie będzie się nazywać "frachtem". Małżeństwo z Florydy, które założyło Pet Airways podkreśla, że zwierzęta przewożone w ciasnych klatkach w luku bagażowym, gdzie zwykle jest za gorąco lub za zimno, nie mają zapewnionego komfortu podróżowania.

Psy i koty będą w Pet Airways latać w kabinie pasażerskiej, oczywiście w klatkach dla własnego bezpieczeństwa, ale mają to być klatki wygodne i obszerne.

Na początek przewidziano po dwa loty tygodniowo na trasie z przystankami w Nowym Jorku, Waszyngtonie, Chicago, Denver i Los Angeles. Jest już podobno wiele rezerwacji.

Sondaże pokazują, że w 90 milionach gospodarstw domowych w USA są koty, a w 73 milionach - psy. Co roku dwa miliony czworonogów są przewożone samolotami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane