Linie lotnicze obniżają ceny biletów

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 06-10-2005, 18:02

Tanie linie lotnicze Ryanair ogłosiły obniżkę cen na 11 tras z ośmiu polskich lotnisk. Lufthansa przedłuża jesienną promocję do 31 października; trwają promocje LOT-u, British Airways, Wizz Air i Centralwings - poinformowali w czwartek PAP przewoźnicy.

Tanie linie lotnicze Ryanair ogłosiły obniżkę cen na 11 tras z ośmiu polskich lotnisk. Lufthansa przedłuża jesienną promocję do 31 października; trwają promocje LOT-u, British Airways, Wizz Air i Centralwings - poinformowali w czwartek PAP przewoźnicy.

    Obniżka cen Ryanaira wynosi 75 proc. i dotyczy m.in. lotów do Londynu (lotnisko Stansted), Frankfurtu (Hahn) i Glasgow (Prestwick). Chodzi o rezerwacje dokonane od 7 października do 13 października na loty w okresie od 3 listopada do 25 lutego 2006 r., z wyjątkiem okresu od 16 grudnia do 5 stycznia 2006 r.

    Do 10 października trwa promocja tanich linii Wizz Air na loty z Katowic, Gdańska, Warszawy i Poznania do miast europejskich. Promocja polega na obniżeniu ceny i obejmuje loty od 25 października do 9 marca.

    Centralwings (tani przewoźnik LOT-u) sprzedaje po promocyjnych cenach bilety do Grecji - z Warszawy do 19 października i z Poznania do 20 października. Promocja trwa do chwili sprzedania biletów. Przewoźnik poinformował również o obniżce cen do Lizbony z Warszawy.

    Jak poinformował na swoich stronach internetowych PLL LOT, trwają promocje biletów do Manchesteru, Zagrzebia, Wenecji, Nicei, Barcelony, Sztokholmu, USA i Toronto. Promocje dotyczą okresu, który kończy się między 12 października a 29 grudnia, w zależności od kierunku.

    British Airways poinformował, że trwa oferta specjalna na loty z Warszawy przez Londyn do 10 miast w Ameryce Północnej. Bilet można kupić do 15 listopada, wylot w tym samym terminie, na powrót w tej samej taryfie pasażer ma rok.

    Lufthansa poinformowała, że przedłuża swoją jesienną promocję na loty z Gdańska, Krakowa, Katowic, Poznania, Wrocławia i Warszawy. Bilety można kupić do 31 października na wyloty i przyloty do 15 grudnia; obniżka ceny wynosi od 25 do 45 proc., w zależności od kierunku.

    Jak powiedzieli PAP przedstawiciele SkyEurope i Wizz Air, linie te nie prowadzą obecnie akcji promocyjnej na loty do i z Polski.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane