Linie lotnicze walczą cenami o klientów

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 13-10-2005, 17:42

Tani przewoźnik Ryanair ogłosił w czwartek wyprzedaż biletów, dotyczącą również biletów do i z Polski. Inny tani przewoźnik Centralwings poinformował wcześniej o promocji biletów na czterech kierunkach. Lufthansa przedłuża jesienną promocję do 31 października; trwają też promocje LOT-u i British Airways.

Tani przewoźnik Ryanair ogłosił w czwartek wyprzedaż biletów, dotyczącą również biletów do i z Polski. Inny tani przewoźnik Centralwings poinformował wcześniej o promocji biletów na czterech kierunkach. Lufthansa przedłuża jesienną promocję do 31 października; trwają też promocje LOT-u i British Airways.

    Wyprzedaż Ryanaira polega na tymczasowej rezygnacji ze zróżnicowania stawki w zależności od terminu lotu. Wszystkie bilety na danym kierunku są objęte jedną stawką, niższą od przeciętnej. Żeby skorzystać z promocji, trzeba zarezerwować bilet od 14 do 20 października, na loty w środku tygodnia (od wtorku do czwartku), w okresie od 3 listopada do 9 lutego, z wyjątkiem okresu od 12 grudnia do 8 stycznia.

    Promocje stosują też inni tani przewoźnicy. Do 16 października można kupić bilety Centralwings po obniżonej cenie z Warszawy lub Wrocławia do Mediolanu, z Rzymu do Warszawy lub Krakowa, z Hanoweru do Warszawy lub Katowic, z Londynu do Warszawy lub Krakowa.

    Przewoźnik zastrzega jednak, że niedozwolone są wszelkie zmiany rezerwacji, zmiany nazwiska pasażera legitymującego się biletem, zwrot kosztu biletu.

    Centralwings sprzedaje po promocyjnych cenach bilety do Grecji - z Warszawy do 19 października i z Poznania do 20 października. Promocja trwa do chwili sprzedania biletów. Przewoźnik poinformował również o obniżce cen do Lizbony z Warszawy.

    Jak poinformował na swoich stronach internetowych PLL LOT, trwają promocje biletów do Manchesteru, Zagrzebia, Wenecji, Nicei, Barcelony, Sztokholmu, USA i Toronto. Promocje dotyczą okresu, który kończy się między 12 października a 29 grudnia, w zależności od kierunku.

    British Airways poinformował natomiast, że trwa oferta specjalna na loty z Warszawy przez Londyn do 10 miast w Ameryce Północnej. Bilet można kupić do 15 listopada, wylot do 15 grudnia, na powrót w tej samej taryfie pasażer ma rok.

    Również Lufthansa poinformowała, że przedłuża swoją jesienną promocję na loty z Gdańska, Krakowa, Katowic, Poznania, Wrocławia i Warszawy. Bilety można kupić do 31 października na wyloty i przyloty do 15 grudnia; obniżka ceny wynosi od 25 do 45 proc., w zależności od kierunku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane