Czytasz dzięki

Lipcowe przetargi w AMW. Nieruchomość nad jeziorem w Wielkopolsce i działki w łódzkim czekają na nowych właścicieli

Komunikat partnera
opublikowano: 08-07-2020, 09:56

W drugiej połowie lipca bydgoski oddział AMW rozstrzygnie przetargi na sprzedaż gruntów nad jeziorem w miejscowości Łąkie w województwie wielkopolskim oraz działek w miejscowości Raducz, niespełna 20 km od Skierniewic. Pierwszą z wystawionych nieruchomości wyceniono na 55 tys. zł. Ceny za parcele w Raduczu to 315 tys. zł oraz 145 tys. zł. Zyski z ich sprzedaży Agencja Mienia Wojskowego przeznaczy na budowę nowych mieszkań dla żołnierzy zawodowych.

Szansa na zakup terenów w miejscowości Łąkie pojawi się już 21 lipca br. Nieruchomość o powierzchni blisko 2300 m² położona jest w malowniczym i spokojnym otoczeniu w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora. Działki mają dostęp do drogi publicznej oraz do sieci: wodociągowej, energii elektrycznej i kanalizacji sanitarnej. Nieruchomość ma kształt zbliżony do prostokąta, a zapisy planistyczne dają nowemu właścicielowi możliwość postawienia tam zabudowy mieszkaniowej i zagrodowej z usługami. Teren wyceniono na 55 tys. zł. Warunkiem udziału w licytacji jest wpłata wadium w wysokości 6 tys. zł w terminie do 16 lipca.

Dwa dni później pod młotek trafią dwie zabudowane działki w Raduczu w województwie łódzkim, które można zagospodarować na cele magazynowe. Cenę większej, ponad pięciohektarowej parceli (nr ewidencyjny 244), ustalono na 315 tys. zł. Na jej terenie zlokalizowany jest ceglany budynek w surowym stanie o powierzchni użytkowej niemal 348 m² Licytacja mniejszej nieruchomości o powierzchni ponad 1,85 ha (nr 339), zabudowanej obiektem po dawnej oczyszczalni ścieków, rozpocznie się od 145 tys. zł.

W bezpośrednim sąsiedztwie sprzedawanych nieruchomości znajdują się tereny leśne oraz budynki mieszkalne. W odległości ok. 4 km przebiega droga szybkiego ruchu E 67. Nieruchomości wolne są od długów i roszczeń na rzecz osób trzecich. Przetarg odbędzie się 23 lipca br. o godz. 10:00 w siedzibie Oddziału Regionalnego AMW w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej 163a. Warunkiem udziału w licytacji jest wpłata wadium (w przypadku pierwszej z działek – w wysokości 32 tys. zł, a drugiej – 15 tys. zł) w terminie do 20 lipca.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.amw.com.pl w zakładce „Nieruchomości”.

Zyski ze sprzedaży zbędnych armii nieruchomości Agencja Mienia Wojskowego przeznaczy na realizację ustawowych zadań związanych z zakwaterowaniem Sił Zbrojnych RP, w tym budowę nowych mieszkań dla żołnierzy.

Dodatkowych informacji udziela:

Jacek Smoczyński
Starszy specjalista Działu ds. Nieruchomości
tel. (52) 525 78 43 kom. 693 296 721 e-mail: j.smoczynski@amw.com.pl

Łukasz Gutowski
Specjalista Działu ds. Marketingu i PR
tel. (52) 525 78 99 e-mail: l.gutowski@amw.com.pl

www.amw.com.pl
www.wtwoichrekach.amw.com.pl www.sklep.amw.com.pl
https://www.facebook.com/agencja.mienia.wojskowego/

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Komunikat partnera

Polecane