Lipiec negatywnie o pomyśle Listkiewicza

opublikowano: 28-01-2007, 14:24

Minister sportu Tomasz Lipiec nie zgadza się na zaproponowany przez zawieszonego prezesa PZPN Michała Listkiewicza sposób rozwiązania konfliktu z FIFA i UEFA.

Minister sportu Tomasz Lipiec nie zgadza się na zaproponowany przez zawieszonego prezesa PZPN Michała Listkiewicza sposób rozwiązania konfliktu z FIFA i UEFA. Nadal nalega na dymisję Zarządu Związku.

Po powrocie z kongresu UEFA w Duesseldorfie Listkiewicz wypowiadał się w mediach na temat możliwości zażegnania powstałego kryzysu. Według niego sankcji ze strony FIFA i UEFA można uniknąć, jeśli minister Lipiec odwiesi Zarząd PZPN, a ten podejmie decyzje o zwołaniu zjazdu wyborczego w najbliższym możliwym terminie.

Minister Lipiec uważa jednak, że jedynym rozwiązaniem jest podanie się członków Zarządu do dymisji i wyznaczenia kuratora przez sąd.

W oświadczeniu przesłanym PAP minister Lipiec napisał:

"Listkiewicz celowo wprowadza ludzi w błąd. Wariant, który proponuje - czyli odwieszenie zarządu i wyznaczenie na pierwszym posiedzeniu daty walnego zjazdu wyborczego +w pierwszym możliwym terminie+ - był przedstawiony przez zarząd dzień przed zawieszeniem. Nie został on przyjęty ponieważ Listkiewicz wielokrotnie deklarował terminy podania się do dymisji, swojego odejścia, walnych zjazdów i nigdy ich nie dotrzymywał".

"Dzisiaj jedynym możliwym wariantem jest podanie się wszystkich członków Zarządu do dymisji, co otwiera drogę do wyznaczenia kuratora przez sąd. Jest to jedyne rozwiązanie, które daje nam pewności, że nie zostaniemy zawieszeni. Po powrocie z Duesseldorfu Listkiewicz musi wrócić do rzeczywistości i dla dobra polskiej piłki namówić siebie i swoich kolegów do podania się do dymisji. Listkiewicz zaczyna znowu prowadzić swoją grę, czyli manipulować faktami" - głosi oświadczenie.

19 stycznia minister Lipiec zawiesił zarząd PZPN. Do czasu wyboru nowych władz związkiem będzie kierował kurator Andrzej Rusko. Decyzji tej nie zaakceptowały FIFA i UEFA. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane