Lista 50 najważniejszych kobiet na rynku start-upów i VC w Europie

AR
opublikowano: 19-10-2017, 16:51
aktualizacja: 19-10-2017, 16:56

Kinga Stnisławska, założycielka i partner zarządzająca Experior Venture Fund, znalazła się wśród 50 najbardziej wpływowych kobiet na rynku start-upów i funduszy venture capital. Listę magazynu EU-Startups ogłoszono podczas dorocznego spotkania jej organizacji.

Lista „TOP 50: Europe’s most influential women in the startup and venture capital space”, publikowana przez magazyn EU-Startups, została w tym roku ogłoszona podczas pierwszego spotkania organizacji CEE Women in VC, które odbyło się w środę na terenie Google Campus w Warszawie.

Jedną z pięćdziesięciu wyróżnionych kobiet została Kinga Stnisławska, założycielka Experior Venture Fund, który zarządza dziś 80 mln zł. Dotychczas fundusz zaangażował się w 16 inwestycji (o inwestycjach funduszu więcej przeczytasz tutaj >>>).

Na liście magazynu EU-Startups znalazły się głównie przedstawicielki firm z Wielkiej Brytanii i Niemiec.

„Ponieważ panie wciąż mają bardzo skromną reprezentację w świecie start-upów, uważamy, że to najwyższy czas, aby postawić w świetle reflektorów wszystkie te niesamowite kobiety-przedsiębiorców i inwestorów, które już tam są – pisze o rankingu magazyn EU-Startups.

Inicjatywa CEE Women in VC jest pomysłem kilku kobiet, działających w branży venture capital, pochodzących z siedmiu krajów (m.in. Polski, Ukrainy i Czech). Wśród założycielek organizacji jest m.in. Kinga Stnisławska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Lista 50 najważniejszych kobiet na rynku start-upów i VC w Europie