Listy

Jacek Zalewski
25-09-2003, 00:00

Minister manipuluje giełdowymi danymi

- Oj, panie Chalupec, powołując się na dane („PB” nr 185 z 24 września) o wzroście zainteresowania funduszami akcyjnymi — „zapomniał” pan przytoczyć, jakiego okresu one dotyczą. A jest to okres tylko tych kilku miesięcy br., kiedy zapanowała na GPW hossa. Nie znający się na inwestowaniu w akcje lub nie mający czasu na śledzenie ich kursów, na wieść o dużych stopach zwrotu poprzenosili oszczędności z funduszy obligacyjnych w akcyjne.

Chciałbym, żeby rozmowa z panem Chalupcem była powtórzona po wprowadzeniu — jeśli do tego dojdzie — podatku giełdowego w połowie 2004 r.

Gracz

Nie wszystkim to musi się podobać

- Niestety, zmiany niekoniecznie muszą wychodzić na dobre. Klasycznym tego przykładem jest „PB”. Moja ulubiona gazeta biznesowa, którą prenumeruję i od której zaczynam dzień, stała się: nieczytelna, idąca w kierunku „Parkietu”, z kiepską grafiką. W zastraszającym tempie ubywa dłuższych artykułów. A poziom tekstu o kłopotach dewelopera WCD i CBO („PB” nr 180 z 17 września) był niski. Tylko prywatna wiedza pozwoliła mi zrozumieć dokładnie jego treść.

Przepraszam, że tak ostro, ale czasami warto posłuchać klienta.

Grzegorz Wąsik

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Zalewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu