Listy

Jacek Zalewski
20-04-2004, 00:00

Operacja VAT-UE nabiera rumieńców

- Z niedowierzaniem przeczytałem w „PB” list urzędnika skarbowego bez podpisu, zapowiadający, że skandal z rejestracją VAT-UE dopiero jest przed nami. Ale niestety muszę mu uwierzyć. Formularz zgłoszeniowy urząd skarbowy przyjął nam już 9 kwietnia, ale nikt nie potrafił udzielić żadnej konkretnej informacji o potwierdzeniu rejestracji, tlumacząc, że muszą one być... wysłane do Warszawy.

Andrzej Chodacki

- Jak sprawdzić, czy firma jest już zarejestrowana? Zgodnie z ulotką rozdawaną w urzędach skarbowych, wystarczy wejść na http://europa.eu.int/comm/taxation_customs/databases/vies_en.htm i sprawdzić, czy system już widzi firmę. Dokładniej chodzi o stronę www.europa.eu.int/comm/taxation_customs/vies/en/vieshome.htm, gdzie zaistniały już wszystkie nowe państwa UE. Niestety, na moją firmę, mimo że już dawno złożyłem VAT-R/UE, system reaguje „error”...

Jacek Chłoniewski

Nowa ustawa daje możliwości nadużyć

- Liczenie podstawy emerytury na podstawie zarobków z ostatniego roku to złodziejstwo. Wystarczy opłacać przez 12 miesięcy składkę podwyższoną o 100 proc. lub nawet więcej, a potem pobierać tak wyliczoną emeryturę przez lat kilka czy kilkanaście. Gdzie tu logika?

Legal

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Zalewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy