Listy

Jacek Zalewski
22-04-2004, 00:00

O zaniechanej inwestycji

- W nawiązaniu do artykułu dotyczącego zaniechania w Alwerni inwestycji przez firmę Duda-Bis (budowę zakładu utylizacji odpadów poubojowych — przyp. red.) chcę przedstawić kilka niezbędnych wyjaśnień.

1. Zarząd Zakładów Chemicznych Alwernia zawarł umowę na sprzedaż majątku koniecznego do realizacji inwestycji przez firmę Duda-Bis pod koniec 2003 r. na warunkach zaakceptowanych przez firmę i WZA Alwerni.

2. Zgodnie z zawartą umową firma Duda-Bis zobowiązała się do wpłaty zaliczki i podpisania umowy notarialnej do 15 stycznia 2004 r.

3. Z powodu społecznych protestów, które miały i mają miejsce, zaliczka nie została wpłacona i umowa pozostała martwa.

4. W trakcie toczących się procedur dotyczących uzyskania pozwolenia na budowę firma Duda- -Bis zaproponowała Alwerni zmianę konwencji umowy, co oznaczało konieczność kolejnej akceptacji przez WZA Alwerni.

5. Termin walnego spółka ustaliła na drugą połowę maja 2004 r.

6. Przed tym terminem firma Duda-Bis zerwała umowę dzierżawy i rozpoczęła dezinformacyjną akcję prasową zrzucając część winy za niepowodzenie inwestycji na zarząd Alwerni.

Oświadczam z całą odpowiedzialnością, że (...) winnych niepowodzenia inwestycji można szukać wszędzie poza zarządem Alwerni.

Edward Szlęk, prezes zarządu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Zalewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu