Listy

Jacek Zalewski
opublikowano: 02-07-2004, 00:00

Obowiązują już tylko nowe numery kont

- „NRB jest skonstruowany tak, że zawiera liczbę kontrolną, uniemożliwiającą skierowanie przelewu na nieistniejące konto”. Niestety, to nieprawda! Liczba kontrolna wyliczana jest na podstawie algorytmu, ale nijak nie ma się do faktu fizycznego „istnienia” rachunku.

Bankowiec

To podatek giełdowy zmniejszył obroty

- Wreszcie prawidłowa diagnoza tego, co obecnie dzieje się na GPW. To nie jest tak, że gracze giełdowi wyjechali na wakacje, jak to nam wmawiają różni pseudokomentatorzy. Polska giełda nie dojrzała do podatku giełdowego. Czas skończyć z tym absurdem. Jestem przekonany, że ponad 90 proc. posłów nie ma pojęcia o giełdzie, a wnioskuję to po opublikowanych informacjach o majątkach posłów. Zaledwie kilku z nich posiada akcje.

Akcjonariusz

Podwyżka stóp ma... przeciwdziałać inflacji

- Gdyby Polska od jutra przyjęła walutę euro, to nastąpiłaby zniżka oprocentowania o chyba 3,5 proc. Lepszej ilustracji bezsensu przystąpienia do strefy euro — tak gorąco propagowanego przez Leszka Balcerowicza, bez uwzględniania warunków makroekonomicznych — nie można sobie wyobrazić. Dowodem jest właśnie... wyjaśnienie samego prezesa NBP, czemu stopy musiały zostać podniesione.

Fritz

No to „śmy” markę za miliard usiekli!

- Skoro marka Telekomunikacji Polskiej była warta 1 mld USD, to po co było zmieniać logo? W konsekwencji na pewno doprowadzi to do jego całkowitej likwidacji — skoro teraz poszło tak łatwo, to w przyszłości będzie jeszcze łatwiej. Przez zwykłe frajerstwo TP straciła swoją ogromną wartość niematerialną.

Ekonomista

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Zalewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu