Litewska spółka AB FMI Finasta zwiększyła udziały w Jelfie

Polska Agencja Prasowa SA
29-11-2005, 20:23

Spółka AB FMI Finasta z siedzibą w Wilnie zwiększyła zaangażowanie w Jelfie z 4,85 proc. do 6,5 proc. kapitału zakładowego i tylu samo głosów na WZA spółki - poinformowała Jelfa we wtorek w komunikacie.

Spółka AB FMI Finasta z siedzibą w Wilnie zwiększyła zaangażowanie w Jelfie z 4,85 proc. do 6,5 proc. kapitału zakładowego i tylu samo głosów na WZA spółki - poinformowała Jelfa we wtorek w komunikacie. 

    "Nie mamy informacji co to za firma i czy ma ona powiązania z Sanitasem" - powiedziała PAP rzeczniczka Jelfy Małgorzata Majeran-Kokott.

    Z informacji dostępnych na stronie internetowej firmy Finasta wynika, że zajmuje się ona m.in. usługami pośrednictwa finansowego i zarządzaniem aktywami.

    Z kolei litewska AB Sanitas to firma, która została wybrana do dalszych negocjacji o kupnie przez nią pakietu 47,83 proc. akcji Jelfy, który oferuje wspólnie Agencja Rozwoju Przemysłu, Skarb Państwa i PZU.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Litewska spółka AB FMI Finasta zwiększyła udziały w Jelfie