Litewski rząd chce łącza gazowego z Polską

PAP
02-04-2010, 13:55

Litewski rząd ustawowo zamierza zobowiązać spółkę "Lietuvos Dujos" ("Litewski Gaz") do budowy łącza gazowego z Polską - pisze w piątek dziennik "Verslo Żinios".

"Skoro +Lietuvos Dujos+ nie chce inwestować w połączenie gazowe Litwy i Polski, rząd zamierza tę spółkę do tego zmusić" - napisał dziennik. Gazeta informuje, że przygotowywany jest już odpowiedni projekt ustawy, który wkrótce trafi pod obrady rządu.

"Verslo Żinios" pisze, że litewska spółka nie chce budować gazociągu, bo uważa, że nie opłaci jej się taka duża inwestycja. Natomiast minister energetyki Arvydas Sekmokas podkreśla, że budowa tego gazociągu to kwestia bezpieczeństwa - odnotowuje dziennik.

Potrzebę budowy gazociągu polsko-litewskiego akcentuje na łamach gazety również premier Andrius Kubilius.

"Jesteśmy tym zainteresowani" - mówi premier. Zaznacza, że należy uwzględnić zmiany, jakie zachodzą na świecie na rynku gazowym, m.in. prawdopodobieństwo znalezienia w Polsce złóż gazu w skałach łupkowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Energetyka / Litewski rząd chce łącza gazowego z Polską