Litwa: Alkohol będzie można reklamować tylko nocą

21-06-2007, 13:00

Litewski Sejm zaostrzył w czwartek przepisy dotyczące reklamowania napojów alkoholowych w radiu i telewizji, zezwalając na  to tylko nocą.

Zgodnie z przyjętymi poprawkami do ustawy o kontroli spożycia alkoholu reklama wysoko- i niskoprocentowych napojów alkoholowych może być emitowana tylko od 23.00 do 6.00 rano. Wcześniej ograniczenie dotyczyło tylko alkoholu ponad 22-procentowego i reklamy były dopuszczalne od 15.00 do 8.00.

Krytycy poprawek wskazywali, że nowe przepisy uderzą np. w browary, które znacznymi sumami wspierają litewski sport. Negatywnie odniósł się także do zmiany prawa rząd litewski.

Litwa jest jednym z liderów w UE pod względem spożycia alkoholu. Według danych statystycznych w 2006 r. przeciętny Litwin - bez względu na wiek - spożył 10 litrów czystego alkoholu. Rok 2008 został ogłoszony przez władze Litwy Rokiem Trzeźwości. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Litwa: Alkohol będzie można reklamować tylko nocą