LiuGong ma centralę w Warszawie

MAG
opublikowano: 27-09-2017, 22:00

Chiński producent maszyn budowlanych z zakładami w Stalowej Woli otworzył w Warszawie, w budynku Eurocentrum, centralę na Europę.

Zobacz więcej

Fot. Marek Wiśniewski

Dotychczasowa mieściła się w Almere w Holandii. LiuGong przeniósł ją do Polski, bo to tu znajduje się baza produkcyjna firmy, a nasz kraj leży na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku. — Traktujemy Polskę jako strategiczny punkt. To świetny kraj dla chińskich inwestycji, dający gwarancję bezpieczeństwa i powodzenia — mówi Yindeng Wu, prezes LiuGong Dressta Machinery. LiuGong, który w 2011 r. za 190 mln zł kupił Oddział I Huty Stalowa Wola, zainwestował w zakład 321 mln zł i jest jednym z największych chińskich inwestorów w Polsce. Dziś firma inicjuje trzy inwestycje: uruchomi nową linię produkcyjną, z której wkrótce zjadą dwa nowe modele maszyn, otwiera Centrum Badawczo-Rozwojowe Maszyn Budowlanych, w którym ma pracować 100 osób, oraz Regionalne Centrum Dystrybucji Części Zamiennych. W zakładzie zatrudnia 1240 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu