Lloyds zdecydował, że 700 pracowników będzie permanentnie pracowało zdalnie

opublikowano: 04-12-2020, 15:45

Brytyjski Lloyds Banking Group uznał, że 700 pracowników może pracować zdalnie nawet po pandemii, informuje The Guardian.

Największy brytyjski kredytodawca postanowił, że pracownicy zdalni będą działać w obsłudze klienta. Przewiduje, że co jakiś czas będą proszeni do pojawienia się w biurze przy okazji specjalnych wydarzeń, czy okresowych spotkań zespołów. Bank podkreślił, że nie będzie wymagał, aby pracownicy zdalni mieszkali w pobliżu jego centrów obsługi klientów znajdujących się m.in. w Leeds, Liverpoolu czy Belfaście.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

The Guardian przypomina, że Lloyds to jedna z 75 proc. firm z londyńskiego City, które zastanawiają się nad utrzymaniem biurowców po okresie boomu pracy zdalnej wymuszonego przez pandemię. Inny brytyjski bank, Barclays, ogłosił już latem, że przeanalizuje konieczność utrzymania biur w sytuacji kiedy 30 tys. z 50 tys. jego pracowników okazało się zdolnych do wykonywania pracy zdalnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane