Łódź już odczuwa efekt inwestycji Della

Małgorzata Grzegorczyk
opublikowano: 09-02-2007, 00:00

Dell ściągnął do Łodzi sprawdzone w Irlandii Flextronics Logistics i Banta. Powstają magazyny pod wynajem dla kolejnych firm.

Dwie kolejne firmy podpisały wieloletnie umowy o współpracy

Dell ściągnął do Łodzi sprawdzone w Irlandii Flextronics Logistics i Banta. Powstają magazyny pod wynajem dla kolejnych firm.

Dzięki inwestycji Della w Łodzi ma powstać 12 tys. miejsc pracy. Dowiedzieliśmy się o pierwszych 700. Stworzą je pierwsi inwestorzy, którzy wejdą do Łodzi w ślad za Dellem.

— Koncern wybrał firmy Flextronics i RR Donnelley. Zatrudnią łącznie 700 osób — mówi Marek Michalik, wiceprezydent Łodzi.

Na razie logistyka

Flextronics Logistics, część grupy Flextronics, która w Tczewie ma dwie fabryki urządzeń elektronicznych, wygrał przetarg na obsługę logistyczną Della. Tę informację udało się potwierdzić w koncernie. Dell i Flextronics Logistics współpracują już w Irlandii. Podobnie jak Banta, spółka z koncernu RR Donnelley, przejęta w październiku ubiegłego roku. RR Donnelley ma w Polsce kilka drukarni, a Banta oprócz usług drukarskich oferuje zarządzanie łańcuchem dostaw.

— Flextronics i Banta zlokalizują działalność na 57- -hektarowej działce Della. Wspólnie z miastem szykujemy kolejnych kilkadziesiąt dla kooperantów firmy — dodaje Marek Cieślak, prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Kolejni w kolejce

Banta i Flextronics to dopiero awangarda kooperantów.

— Te firmy koncern już wybrał w wewnętrznych przetargach. Rozmawiamy z kilkunastoma kolejnymi, które starają się o kontrakty z Dellem — dodaje Marek Michalik.

Wśród nich są m.in. firmy sprawdzające komputery pod względem technicznym.

Na poddostawców Della liczą też deweloperzy, którzy skupują obecnie tereny w pobliżu dzielnicy Olechów, gdzie fabrykę i magazyn buduje Dell.

— Kooperanci muszą być w pobliżu. Firmy deweloperskie Panattoni i Slough budują hale, które będą wynajmować kooperantom Della, i nie tylko — twierdzi wiceprezydent.

Panattoni buduje ponad 50 tys. mkw. powierzchni na 11 ha. Firma dokupuje jednak kolejne tereny i już ma ponad 20 ha.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane