Łódź nie rezygnuje z hali

  • Anna Pronińska
opublikowano: 26-08-2013, 00:00

Miasto liczy, że tym razem oferty nie przekroczą budżetu.

Budowa hali z trybuną na 3 tys. osób i pełnowymiarowe boisko — to kompleks, który ma stanąć w pobliżu łódzkiej Atlas Areny. Miasto ogłosiło postępowanie.

— Budowa hali powinna zająć 15, a boiska 20 miesięcy. Jest potrzeba jej powstania, bo Atlas Arena przeznaczona jest dla rozgrywek ligii światowej i ogólnopolskiej. W małej hali natomiast będą odbywać się zawody piłki siatkowej, ręcznej i koszykowej — mówi Małgorzata Belta, dyrektor biura ds. inwestycji ratusza.

Do inwestycji miasto podchodzi nie pierwszy raz. W 2011 r. miało już wykonawcę, konsorcjum Budus-Mostostal Zabrze. Konsorcjum wykonało projekt, ale nie budowę, bo partner upadł. Miasto ogłosiło nowe postępowanie, do którego co prawdazgłosiły się dwa podmioty, ale zaproponowały ceny o kilkadziesiąt milionów złotych przekraczające budżet na przedsięwzięcie.

— Zaskoczyły nas bardzo drogie i nierealne oferty. Postępowanie unieważniliśmy i tym razem zdecydowaliśmy się podzielić inwestycję na dwie części w jednym postępowaniu. Wykonawca może złożyć osobno oferty na halę i boisko lub łącznie na oba zadania. To celowy zabieg, by zwiększyć krąg wykonawców i zainteresować mniejsze firmy — mówi Małgorzata Belta.

Zakładanego budżetu miasto nie podaje, ale wiadomo, że na całe przedsięwzięcie, w ramach którego w kolejnych latach mają też powstać trzy boiska szkoleniowe, zamawiający ma 126 mln zł. W postępowaniu w Łodzi procedura będzie otwarta, a kryterium udzielenia zamówienia najniższa cena. Wnioski można składać do 1 października.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu