Łódź wprowadzi Kartę Łodzianina uprawniającą do zniżek i bonusów

  • PAP
opublikowano: 02-05-2020, 18:10

Od września ma obowiązywać w Łodzi Karta Łodzianina. Dzięki niej płacący podatki w mieście i ich bliscy zyskają dodatkowe rabaty, bonusy oraz tańsze usługi miejskie. Trwają również prace nad wprowadzeniem Karty Turysty dla odwiedzających miasto.

"Jestem z Łodzi, to nie tylko brzmi dumnie, ale ma się nam po prostu opłacać. Dlatego wprowadzamy Kartę Łodzianina. Do jej posiadania będzie upoważniony każdy, kto płaci podatki w Łodzi. Z karty będą mogły korzystać również dzieci oraz członkowie rodziny właściciela karty" – zapowiedziała prezydent miasta Hanna Zdanowska.

Wyjaśniła, że wprowadzana karta ma być formą podziękowania dla mieszkańców płacących podatki w Łodzi i w ten sposób wspierających budżet miasta.

"Będzie ona systemem rabatowym oferującym tańsze usługi miejskie oraz usługi partnerów, którzy dołączą do tej inicjatywy. Liczę, że takich firm, instytucji i organizacji będzie szybko przybywało. Chcemy, by karta wystartowała we wrześniu. Dlatego już teraz rozpisujemy przetarg na operatora systemu, który będzie nadzorował funkcjonowanie Karty Łodzianina" – dodała Zdanowska.

W przygotowaniu jest także Karta Turysty. Goście odwiedzający Łódź w celach turystycznych będą mogli kupić ją na okres do trzech dni i w tym czasie bezpłatnie korzystać ze zintegrowanych z kartą usług z turystycznej oferty miasta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane