Łódzka fabryka Della obiecuje powiększyć moce

ANP
opublikowano: 18-04-2008, 00:00

Podwojenie mocy produkcyjnych i liczby pracowników do końca tego roku — taki cel stawia sobie łódzka fabryka Della.

Podwojenie mocy produkcyjnych i liczby pracowników do końca tego roku — taki cel stawia sobie łódzka fabryka Della.

Koncern, który wybrał Łódź na swoją ziemię obiecaną, nie zasypia gruszek w popiele.

Rosyjski kontrakt

— Zamierzamy w trzecim kwartale tego roku uruchomić trzecią linię produkcyjną, a do końca roku wystartować również z czwartą. Nowe linie będą przeznaczone do produkcji laptopów, a jedna również do montażu desktopów. Będzie to oznaczać podwojenie mocy — mówi Rafał Branowski, dyrektor marketingu Dell Polska.

Nie ujawnia obecnej wielkości produkcji. Dodaje, że dotąd jedno z największych zamówień, jakie zrealizował polski zakład, sięgało 90 tys. laptopów dla rosyjskiej firmy. I tylko takie komputery na razie produkuje łódzki zakład Della.

— Docelowo w ciągu dwóch-trzech lat będziemy w Polsce również produkować serwery — zapewnia szef marketingu.

Dzięki uruchomieniu nowych linii zwiększyć w tym roku ma się również liczba pracowników — z obecnych 1200 do 2500 łącznie.

Łańcuch poddostawców

W ślad za Dellem do Łodzi weszli poddostawcy amerykańskiego giganta: RR Donnelley (produkująca m.in. klawiatury i myszki) oraz Flextronics (firma logistyczna).

— Widzę pozytywne skutki tzw. efektu Della. Przede wszystkim to wzrost zatrudnienia, ale również ogromna promocja miasta. Spodziewam się, że w ślad za Dellem pojawią się w naszym regionie kolejni inwestorzy — mówi Marek Michalik, wiceprezydent Łodzi.

Pierwszy komputer złożony w polskiej fabryce Della zjechał z linii produkcyjnej w listopadzie ubiegłego roku. Dzięki tej inwestycji Amerykanie skrócili czas dostawy komputerów do odbiorców. Laptopy z polskiego zakładu trafiają m.in. do Niemiec, Rosji, Francji i Skandynawii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu