Łódzka Kolej Aglomeracyjna zwiększy liczbę pociągów między Łodzią i Warszawą

PAP
opublikowano: 17-08-2016, 15:26

Od września Łódzka Kolej Aglomeracyjna dwukrotnie zwiększy liczbę pociągów kursujących pomiędzy Łodzią i Warszawą. W każdy dzień weekendu na trasie tej uruchomiane będą nie cztery, a osiem połączeń spółki - poinformowała w środę jej rzeczniczka Marta Markowska.

Zwróciła ona uwagę, że połączenia te, które uruchomiono w marcu tego roku, cieszą się stale dużą popularnością. W trakcie weekendu z pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (ŁKA) korzysta od 2,5 do 3 tys. pasażerów. Przypomniała, że czas przejazdu z Łodzi Widzewa do Warszawy Centralnej to nawet 62 minuty.

Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień przyznał, że właśnie w związku z tak dużym zainteresowaniem podróżnych ŁKA zdecydowały się "podwoić ofertę pociągów kursujących w weekendy i święta na tej trasie". Większa liczba pociągów ma kursować od niedzieli 4 września. Pociągi ŁKA odjadą z Łodzi Kaliskiej o 6:30, 9:09, 15:07 i 17:05, a z Warszawy Wschodniej o 11:18, 13:13, 19:23 i 21:13.

"Przygotowując rozkład jazdy myśleliśmy zarówno o pasażerach dojeżdżających w weekendy do pracy, na uczelnię, jak również w celach turystycznych. Zadbaliśmy także o możliwość przesiadania się do pociągów innych przewoźników, kursujących zarówno po Warszawie, jak i w inne regiony kraju" - powiedział prezes spółki Andrzej Wasilewski.

Jak informuje Markowska, pierwszy pociąg z Łodzi Kaliskiej o 6:30 będzie miał dogodne skomunikowania z pociągami ŁKA z Sieradza, Łowicza, Kutna i Zgierza. Z kolei wszystkie pociągi na stacji Warszawa Zachodnia będą skomunikowane z pociągami do i z lotniska Chopina, na dworcu Centralnym natomiast - w zależności od kursu - z pociągami m.in. do/z Olsztyna, Lublina i Białegostoku. Będzie również istniała możliwość przejazdu z Gdańska Głównego do Łodzi w czasie

3 godzin 49 minut dzięki przesiadce na pociąg z Warszawy Centralnej o godzinie 19:45.

Spółka zapewnia, że wraz z wprowadzeniem wrześniowego rozkładu jazdy znacznie rozbudowana zostanie również oferta pociągów ŁKA kursujących po województwie łódzkim. Uruchomionych zostanie: pięć połączeń więcej na trasie do Sieradza, pięć dodatkowych do Łowicza, jedno do Kutna oraz siedem na trasie Łódź Widzew-Łódź Kaliska.

Zakończenie głównych prac modernizacyjnych i gwarancyjnych na odcinkach Koluszki–Częstochowa i w obrębie stacji Skierniewice pozwoli na przywrócenie do kursowania wszystkich pociągów, które ze względu na zakres prowadzonych prac nie mogły być uruchomione w okresie wakacyjnym zwłaszcza w godzinach porannych.

Od 5 września w dni robocze uruchomiony zostanie nowy pociąg relacji Kutno–Łódź Widzew przez Łódź Kaliską, który zapewni dojazd w 75 minut do Łodzi na godzinę 6:00. Na stacji Łódź Kaliska pociąg będzie skomunikowany ze składem ŁKA do Sieradza i PKP Intercity do Warszawy Wschodniej, a na stacji Łódź Widzew z połączeniem ŁKA do Koluszek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane