Łódzkie: 17 mln zł dla firm na ekspansję

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 13-12-2017, 22:00

Fundusze U

Pod koniec miesiąca mali i średni gracze z regionu będą mogli powalczyć o dotacje na wdrożenie modelu biznesowego wejścia na nowe rynki. Chodzi o strategię eksportową określającą m.in. produkty lub usługi, które będą oferowane za granicą, oraz rynki, na których przedsiębiorcy planują wejść ze swoją działalnością gospodarczą.

Granty na ten cel są zarezerwowane w poddziałaniu 2.2.1 „Internacjonalizacja przedsiębiorstw – modele biznesowe MSP”. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego (RPO WŁ). Do zgarnięcia jest 17 mln zł. Dotacje sfinansują m.in. udział przedstawicieli biznesu w międzynarodowych imprezach targowo-wystawienniczych.

Co ważne, na wsparcie mogą liczyć projekty, które wynikają ze strategii biznesowej przedsiębiorstwa dotyczącej ekspansji zagranicznej. Wnioskodawcy będą oceniani również pod kątem innowacyjności i konkurencyjności produktów przeznaczonych na eksport. Maksymalny poziom dofinansowania dla firm MSP wynosi 85 proc. wartości przedsięwzięcia. Wnioski o dotacje należy przesyłać na adres Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi.

WAŻNA DATA

27.12

Od tego dnia będzie można składać wnioski o dotacje z poddziałania 2.2.1 RPO WŁ. Nabór zakończy się 28 lutego 2018 r.

WIĘCEJ INFORMACJI

www.rpo.lodzkie.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Łódzkie: 17 mln zł dla firm na ekspansję