Logitech nie spełnił oczekiwań rynku

Marek Druś
20-01-2006, 00:00

Logitech International zanotował w czwartek największy jednodniowy spadek kursu od lipca 2003 r. To skutek rozczarowania kwartalnymi wynikami finansowymi największego na świecie producenta myszy komputerowych oraz słabszych wyników ze sprzedaży peryferii bezprzewodowych.

W trzecim kwartale rozrachunkowym, zakończonym w grudniu, Logitech zarobił netto 71,3 mln USD. To wynik o 11 proc. lepszy od osiągniętego rok wcześniej. Analitycy oczekiwali jednak zysku wyższego o 6-8 mln USD. 19-procentowy wzrost sprzedaży, która wyniosła 547 mln USD, również okazał się niższy od 22-26 proc. oczekiwanych przez rynek. Oceny rynku nie zmieni nawet fakt, że był to już 29. z kolei dwucyfrowy wzrost sprzedaży kwartalnej spółki. Inwestorzy wskazywali, że choć sprzedaż akcesoriów audio wzrosła ponaddwukrotnie w minionym kwartale, a akcesoriów wideo o 44 proc., sprzedaż peryferii bezprzewodowych, myszy i klawiatur, okazała się o około 10 mln USD niższa niż przed rokiem i wyniosła 148 mln USD.

Akcje Logitechu zdrożały w 2005 roku o 88 proc. Od początku 2006 r. do środy ich wartość wzrosła o dodatkowe 4 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Logitech nie spełnił oczekiwań rynku