Lokata na rok da 2,8 proc.

opublikowano: 28-07-2015, 22:00

Najlepsza dostępna na rynku lokata roczna przyniesie 2,8 proc. odsetek, wynika z rankingu portalu Bankier.pl.

W porównaniu z zestawieniem z końca czerwca oprocentowanie depozytów, które znalazły się w czołówce, nie zmieniło się i sięga dla kwoty 10 tys. zł od 2,4 do 2,9 proc. W komplecie są to produkty oferowane przez instytucje, które regularnie pojawiają się w czubie rankingów (dotyczy to także lokat na okresy krótsze niż 12 miesięcy).

iStock

Numerem jeden jest tym razem Idea Bank, który oferuje 2,8 proc. na Lokacie Stabilnej. Nowicjuszem w TOP5, ale tylko w przypadku lokat na niewielkie kwoty, jest Inteligo z Igo lokatą, która jednak wysokością odsetek (1,75 proc.) mocno odstaje od prowadzącej grupy.

W zestawieniu, które uwzględniałoby lokaty wymagające od klienta spełnienie dodatkowych warunkow, w czołówce znalazłby się BOŚ Bank. Na EKOlokacie z Bonusem daje 3 proc., ale trzeba założyć konto i utrzymywać średniomiesięczne saldo w wysokości co najmniej 10 proc. wartości lokaty. Dodatkowo trzeba też wykonywać transakcje kartowe na 300 zł co miesiąc. Podobne oferty mają Getin Bank (wraz z Getin Online i Open Online). Na lokacie Wznoszącej można zarobić 2,65 proc., ale trzeba mieć konto i aktywnie z niego korzystać.

— Ekonomiści nie przewidują na razie wzrostu stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego. Trudno jednak powiedzieć, czy w ciągu najbliższego roku sytuacja nie ulegnie zmianie. W tym kontekście warto więc pamiętać, że zakładając lokatę, musimy utrzymać przez cały okres umowy pieniądze na jej rachunku na z góry ustalony procent.

Jeśli w międzyczasie pojawią się lepiej oprocentowane depozyty i zechcemy zerwać depozyt, bank może nie wypłacić nam wypracowanych odsetek. Dlatego na długoterminowe lokaty nie należy wpłacać wszystkich oszczędności i część pieniędzy ulokować w bardziej płynnych depozytach — kontach oszczędnościowych i lokatach na krótkie terminy — radzi Wojciech Boczoń z portalu Bankier.pl.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane