Lokaty Budowlane pełne planów

ANP
opublikowano: 26-05-2010, 00:00

Spółka celuje w ponad 100 mln zł przychodów w 2015 r. Rozmawia też o sprzedaży budowanego obiektu.

Spółka celuje w ponad 100 mln zł przychodów w 2015 r. Rozmawia też o sprzedaży budowanego obiektu.

Władze Lokat Budowlanych, spółki dewelopersko-budowlanej powstałej przez połączenie z firmą Osiedle Poniatowskie, wierzą, że pierwsze zyski pojawią się w 2012 r.

— Powinno to być kilka milionów złotych. W perspektywie do 2015 r. chciałbym, by firma wykazała kilkanaście milionów zysku brutto przy ponad 100 mln zł przychodów — ujawnia Marek Kwiatkowski, prezes i główny akcjonariusz Lokat Budowlanych.

Spółka zakończyła ubiegły rok 70,45 tys. zł przychodów i 781,73 tys. zł straty netto. Wyniki tłumaczyła m.in. realizacją procesu połączenia ze spółką Osiedle Poniatowskie i brakiem działalności operacyjnej, co ma się zmienić po finalizacji procesu połączenia.

W ramach założeń nowej strategii, spółka chce oddawać do użytku minimum jedną inwestycję każdego roku. Obecnie Lokaty Budowlane realizują dwie: budowę centrum hotelowo-konferencyjnego w Święcicach koło Warszawy oraz kameralnego apartamentowca w stolicy.

— Do czasu uruchomienia obiektu w Święcicach chcemy znaleźć nabywcę lub administratora, który będzie płacił miesięczny czynsz z dzierżawy. Rozmawiamy z potencjalnym inwestorem, który jest zainteresowany zakupem obiektu w stanie deweloperskim — mówi Marek Kwiatkowski.

Dodaje, że hotel powinien zwrócić się w ciągu 6-15 lat. Wartość budynku po uruchomieniu szacowana jest na 34 mln zł netto, a całkowite koszty inwestycji opiewają na 20 mln zł netto.

Spółka szykuje się też do przejścia na główny parkiet i rozpoczyna prace nad prospektem emisyjnym. Liczy na debiut na przełomie 2010 i 2011 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu