Lokaty ruszają z prospektem

ANP
opublikowano: 23-06-2010, 00:00

Debiut

Debiut

na głównym rynku spółka

planuje w 2011 r.

Wcześniej może pochwalić

się kolejną inwestycją.

Notowana na NewConnect firma budowlano-deweloperska ma już decyzję sądu w sprawie połączenia ze spółką Osiedle Poniatowskie. Nastąpiło ono przez przeniesienie całego majątku Osiedla Poniatowskiego na Lokaty Budowlane.

Zarząd spółki zapowiedział też rozpoczęcie prac nad prospektem emisyjnym w związku z planowanym debiutem na GPW.

"Rozpoczęliśmy prace nad prospektem, by jak najszybciej złożyć go do KNF, i wszystko wskazuje na to, że nasz debiut na GPW będzie możliwy w pierwszej połowie 2011 r." — napisał w komunikacie prasowym Marek Kwiatkowski, prezes Lokat Budowlanych.

W maju spółka ogłosiła założenia do strategii, co było pierwszym krokiem w przygotowywaniu prospektu. Zakładają one m.in. oddawanie każdego roku minimum jednej inwestycji i jej komercjalizacja. Obecnie Lokaty Budowlane realizują dwie: budowę centrum hotelowo-konferencyjnego w Święcicach koło Warszawy oraz kameralnego apartamentowca w warszawskich Włochach.

Spółka zamierza pozyskiwać kolejne inwestycje w zamian za część ukończonej inwestycji. Przykładowo, w zamian za grunt kontrahent może otrzymać wybudowany na nim lokal mieszkalny lub użytkowy. Lokaty chcą też pozyskiwać część finansowania kolejnych inwestycji.

"Prowadzimy zaawansowane negocjacje i jest szansa, że uda nam się zdobyć kolejne inwestycje jeszcze przed debiutem na GPW" — napisał Marek Kwiatkowski.

Pierwsze przychody z działalności podstawowej spółka ma wykazać w 2011 r., a zysk w 2012 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy