Lokum Deweloper wznowi IPO

opublikowano: 09-11-2015, 12:35

Lokum Deweloper ogłosił wznowienie pierwotnej oferty publicznej, obejmującej do 5 mln nowych akcji - zapisy na akcje w transzy inwestorów indywidualnych będą przyjmowane od 17 do 19 listopada br., podała spółka

"Mamy pełne przekonanie do strategii realizowanej przez naszą spółkę. Konsekwentnie umacniamy swoją pozycję we Wrocławiu, a na kolejne lata planujemy wyjście na nowe rynki. Wszystko to poparte jest solidnymi wynikami finansowymi, w tym ponadprzeciętną na tle rynku rentownością netto. Wierzymy, że te argumenty trafiają w potrzeby inwestorów i mimo, że warunki na rynku pierwotnym nadal oceniamy jako wymagające - zdecydowaliśmy o powrocie z ofertą publiczną akcji" - powiedział prezes spółki Bartosz Kuźniar, cytowany w komunikacie.

Na 19-20 listopada planowana jest budowa księgi popytu, na 20 listopada - ogłoszenie ceny akcji oferowanych, ostatecznej liczby akcji oferowanych, w tym w poszczególnych transzach. Zapisy dla inwestorów instytucjonalnych odbędą się 23-26 listopada, przydział akcji oferowanych - 27 listopada. Ok. 2 tygodnie od przydziału akcji oferowanych planowany jest pierwszy dzień notowań PDA na rynku regulowanym GPW, podano w materiale.

Przewiduje się, że inwestorom indywidualnym zaoferowanych zostanie łącznie do ok. 15% akcji oferowanych, podano także w materiale.

Oferta publiczna akcji Lokum Deweloper obejmuje do 5 000 000 nowych akcji. Środki z oferty Grupa Lokum zamierza przeznaczyć na zwiększenie skali działalności, w tym przede wszystkim zakup działek we Wrocławiu lub w Krakowie pod projekty deweloperskie oraz na pokrycie części wydatków związanych z ich realizacją.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Lokum Deweloper wznowi IPO