Londyn czerwoną latarnią wśród giełd (WYKRES DNIA)

opublikowano: 09-06-2017, 13:24
aktualizacja: 09-06-2017, 13:26

Od referendum w sprawie wyjścia z Unii Europejskiej do przyspieszonych wyborów na Wyspach londyńska giełda ciągnęła się pod względem stóp zwrotu w ogonie głównych parkietów.

Choć na giełdzie w Londynie powyborczy piątek upływa pod znakiem 0,7-procentowych zwyżek, to jednak takie zachowanie to tylko iluzja, wynikająca z jednoczesnego osłabienia funta. Wyrażony w dolarze indeks FTSE spada o 0,8 proc., czym negatywnie wyróżnia się na tle lekko zwyżkujących głównych indeksów z Europy kontynentalnej. Gorsze zachowanie brytyjskiego rynku, za które w największej mierze odpowiada właśnie słabość funta, trwa nie od wczoraj.

Dało się je zauważyć już w czasie kampanii przed referendum w sprawie opuszczenia Unii Europejskiej, jednak po nim giełda londyńska stała się prawdziwą czerwoną latarnią wśród głównych parkietów Europy. Od ostatniej sesji przed ogłoszeniem wyników tamtego głosowania do pierwszego dnia po przyspieszonych wyborach notowany w dolarze FTSE100 ledwie zdołał odrobić straty, wychodząc na 1,9-procentowy plus. W tym samym czasie indeksy z Paryża, Frankfurtu i Nowego Jorku zyskały od 15 proc. do ponad 22 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Londyn czerwoną latarnią wśród giełd (WYKRES DNIA)