Londyński broker rosyjskiego miliardera na krawędzi bankructwa

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 03-03-2022, 19:01

Należący do rosyjskiego bankiera-miliardera Romana Awdiejewa broker Sova Capital, mający siedzibą w Londynie boryka się ogromnymi problemami finansowymi i w oczy zagląda mu widmo bankructwa, informuje Bloomberg.

Roman Awdiejew
Roman Awdiejew
fot. Simon Dawson/Bloomberg

Firma podkreśla, że ma gigantyczne kłopoty z płynnością. Według prawników Sova Capital, broker posiada ponad 1,5 mld GBP aktywów klientów oraz 50 mln GBP pieniędzy klientów. Broker nie jest w stanie regulować zobowiązań i ma „znaczną ekspozycję na rosyjskie interesy”. Z powodu sankcji, nie może on otrzymać wsparcia od akcjonariuszy.

Według raportu rocznego, pod koniec 2020 r. firma miała w bilansie swoje aktywa w Wielkiej Brytanii w wysokości 2,59 mld USD, z czego środki pieniężne i ich ekwiwalenty stanowiły 596 mln USD. Jej wycena w 2021 r. kształtowała się na poziomie 400 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane