Łopiński: Koniec stycznia terminem zakończenia prac nad budżetem

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 19-01-2006, 12:36

Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Maciej Łopiński powiedział w czwartek, że czteromiesięczny termin konstytucyjny na zakończenie parlamentarnych prac nad budżetem powinien być liczony od końca września 2005. Oznacza to, że budżet powinien wpłynąć do prezydenta do końca stycznia.

Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Maciej Łopiński powiedział w czwartek, że czteromiesięczny termin konstytucyjny na zakończenie parlamentarnych prac nad budżetem powinien być liczony od końca września 2005. Oznacza to, że budżet powinien wpłynąć do prezydenta do końca stycznia.

Łopiński powiedział, że w ciągu 14 dni od momentu, kiedy budżet nie zostanie przedłożony prezydent podejmuje bądź nie decyzję o skróceniu kadencji parlamentu. Zaznaczył, że w świetle interpretacji, które ma Kancelaria czteromiesięczny termin liczy się od końca września.  

Szef klubu PiS Przemysław Gosiewski po spotkaniu  z Lechem Kaczyńskim powiedział, że prezydent "szczególną wagę przykładał do możliwości budowy trwałego poparcia i zaplecza dla rządu" Jak dodał Gosiewski, L.Kaczyński pytał o możliwe warianty rozwoju sytuacji, wyraził zainteresowanie planem stabilizacyjnym PiS.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane