Łopiński: Szczyt Weimarski został odwołany przez Francję i Niemcy

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
06-07-2006, 08:30

Maciej Łopiński oświadczył, że Szczyt Weimarski został odwołany przez Francję i Niemcy. To nasi partnerzy podjęli decyzję o odłożeniu szczytu - powiedział w Sygnałach Dnia minister w kancelarii prezydenta.

Maciej Łopiński oświadczył, że Szczyt Weimarski został odwołany przez Francję i Niemcy. To nasi partnerzy podjęli decyzję o odłożeniu szczytu - powiedział w Sygnałach Dnia minister w kancelarii prezydenta.

Maciej Łopiński podkreślił, że na Szczyt Weimarski mial pojechać premier bo prezydent był chory. Dodał, że tylko Polska wprowadziła do programu Szczytu sprawy merytoryczne bo początkowo miało to być spotkanie czysto kurtuazyjne. Minister Łopiński przypomniał, że w tym roku już raz Szczyt Wiemarski został odłożony. Wyjaśnił, że stało się to na prośbę niemieckich partnerów i miało związek z wizytą w Niemczech prezydenta Rosji Putina.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Łopiński: Szczyt Weimarski został odwołany przez Francję i Niemcy