Łopiński zarzuca Zalewskiemu nielojalność wobec prezydenta, rządu i PiS

05-07-2007, 13:10

Wypowiedź szefa komisji spraw zagranicznych Pawła Zalewskiego (PiS) o szefowej polskiej dyplomacji odebrałem jako nielojalną wobec prezydenta, rządu i PiS - powiedział w czwartek w TVN24 sekretarz stanu w  Kancelarii Prezydenta Maciej Łopiński.

Zalewski pytany we wtorek w radiu TOK FM o ustalenia czerwcowego szczytu UE w kontekście pojawiających się w tej sprawie pytań odparł, że "komisja spraw zagranicznych usiłowała w ubiegłym tygodniu dojść do odpowiedzi na nie". "I muszę przyznać, że zamiast uzyskać jednoznaczne potwierdzenia minister SZ Anny Fotygi, mamy coraz więcej pytań" - powiedział poseł. "Minister Fotyga w kluczowych kwestiach odmawiała odpowiedzi, kierując się ważnym interesem państwa" - podkreślił Zalewski.

"Jeżeli MSZ twierdzi, że mandat (negocjacyjny) jest precyzyjny, a ze strony premiera słyszę, że nie jest precyzyjny; jeśli słyszę od pani minister, że tej kwestii nie będziemy poruszali na Konferencji Międzyrządowej, to rzeczywiście jest coraz więcej pytań, które sobie zadaję" - mówił Zalewski.

Łopiński, jak zaznaczył, jest zdziwiony i zaskoczony wypowiedzią Zalewskiego. "Jestem zaskoczony jego stanowiskiem, zdziwiony jego wywiadem, nie rozumiem tego. Tym bardziej, że przewodniczący Komisji ds. Unii Europejskiej z kolei nie ma wcale takich rozterek" - powiedział.

"Nie na wszystkie pytania można udzielać publicznie odpowiedzi. Jak czytałem stenogram z wypowiedzi pani minister przed członkami komisji, gotowa była, proponowała kolejne spotkanie w formule zamkniętej, gdzie odpowiedziałaby zapewne na wszystkie pytania posłów" - zaznaczył.

"Odebrałem ten wywiad jako coś, co nie było lojalne do PiS, do rządu, także do prezydenta" - dodał Łopiński. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Łopiński zarzuca Zalewskiemu nielojalność wobec prezydenta, rządu i PiS