Los zarząd Ruchu wisi na włosku

Grzegorz Nawacki
26-05-2010, 21:21

Rada nadzorcza Ruchu debatuje nad odwołaniem zarządu. Słabe wyniki i za wolne postępy restrukturyzacji – to  zarzuty skarbu państwa.

Gorąco było dzisiaj w siedzibie Ruchu. Najpierw rada nadzorcza przez długie godziny maglowała zarząd w sprawie wyników kolportera i postępów restrukturyzacji.

Wlodzimierz Biały i jego koledzy gęsto się tłumaczyli. Nic dziwnego – od tego zależał ich los, bo w porządku obrad był punkt o zmianach w składzie zarządu. Potwierdziły się więc nasze nieoficjalne informacje o tym, że skarb jest krytyczny wobec dokonań szefów kolportera. Na początku maja napisaliśmy, że resort jest niezadowolony z tempa restrukturyzacji i rozważa zmianę prezesa. Prezes zapewniał, że restrukturyzacja przebiega sprawni i przynosi efekty. Czy przekonał również radę? Jej obrady jeszcze trwają.

Równolegle toczy się proces prywatyzacji Ruchu. W piątek ministerstwo przyznało wyłączność na negocjacje jednemu podmiotowi. Według naszych informacji to konsorcjum Icentis i amerykańskiego funduszu Eton Park Capital.

- W najbliższym czasie dojdzie do spotkań i rozmów – mówi Maciej Wewiór, rzecznik ministerstwa skarbu.
Po co resort miesza w spółce, którą lada chwila sprzeda? Według naszych informacji w przyspieszenie restrukturyzacji podniesie wartość spółki w oczach inwestora. Skarb chce pokazać, jak duży potencjał jest w niej uśpiony. Poza tym to jego plan awaryjny na wypadek gdyby negocjacje zakończyły się fiaskiem.


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Los zarząd Ruchu wisi na włosku