Lot Anioła dla 23 tys. osób

  • DI
opublikowano: 25-02-2019, 22:00

Przy zaostrzonych środkach bezpieczeństwa i drobiazgowych kontrolach na bramkach wejściowych na plac Świętego Marka w Wenecji odbyła się tam tradycyjna wielka parada grup w historycznych strojach karnawałowych.

Zobacz więcej

Fot. Carnevale di Venezia

Po niej nastąpiło kulminacyjne wydarzenie oficjalnej inauguracji karnawału, czyli Lot Anioła, jedno z najważniejszych wydarzeń dorocznego karnawału. Na linie z dzwonnicy zjechały w tym roku wyjątkowo dwie młode wenecjanki. Najpierw zjechała młoda kobieta w zbroi rycerza i długim czerwonym płaszczu, co w tym roku było nowością. Potem wyczynu dokonała zwyciężczyni zeszłorocznego konkursu piękności karnawału, 20-letnia Erika Chia. Na linie zjechała w mieniącej się w słońcu niebieskiej sukni z wielkimi kolorowymi skrzydłami. W niedzielę w związku z masowym napływem turystów do Wenecji ustawione zostały po raz pierwszy w rejonie placu przed bazyliką specjalne bramki z licznikami wchodzących osób, by nie dopuścić do przekroczenia ich bezpiecznej liczby. Tym razem wpuszczono tylko 23 tys. osób.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy