Czytasz dzięki

LOT chce być dwa razy większy za 5 lat

DI
opublikowano: 22-06-2015, 14:12

LOT chce przewozić 10 mln pasażerów rocznie za 5 lat, ponad dwukrotnie więcej niż obecnie. Przewoźnik chce także podwoić swoją flotę i wykonywać 60 proc. więcej rejsów.

Spółka przedstawiła w poniedziałek założenia strategiczne i plany rozwoju na lata 2016–2020. Chce w 2015 roku otworzyć pięć nowych połączeń długodystansowych. Trzy  do Azji: Tokio, Seul i Bangkok zostało ogłoszonych. Kolejne nowości będą znane jesienią.  LOT deklaruje, że chce walczyć o pozycję lidera w regionie stając się największym przewoźnikiem sieciowym w „Nowej Europie”.

Oprócz lotów do Bangkoku, Seulu i Tokio (rejsy do tych miast ruszą już w 2016 roku) LOT uruchomi także kilkanaście połączeń europejskich, rozwijając swój hub i zapewniając dogodne rejsy transferowe pasażerom z miast takich jak m.in Lublana, Zurich, Kluż-Napoka czy Nicea. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane