LOT liczy na co najmniej 6 mld zł obrotów w 2018 r.

  • DI
opublikowano: 12-09-2018, 16:29

Obroty w 2018 roku PLL LOT wyniosą 6 miliardów zł - powiedział PAP w środę członek zarządu ds. handlowych PLL LOT Michał Fijoł. Jak sprecyzował, można już określić obroty na bieżący rok, bo wiadomo, ile usług firma sprzedała.

"Sprzedaliśmy usługi już za 6 mld zł, dlatego możemy określić nasze obroty na rok 2018" - powiedział Michał Fijoł w trakcie Kongresu Rynku Lotniczego. Obroty PLL LOT w 2017 roku wyniosły 4,8 mld zł.

Oficjalna progoza zysku na działalności podstawowej PLL LOT, która dotychczas nie została skorygowana, mówi, że firma zanotuje w 2018 roku 225 mln zł zysku.

Michał Fijoł odniósł się także do budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. "Rozwój narodowego przewoźnika w Warszawie jest już niemożliwy, bo lotnisko jest u kresu swojej przepustowości" - powiedział. Dlatego, jego zdaniem, budowa CPK jest niezbędna.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu